آی تی تیم وبلاگ

(HTML)

دسته بندی: برنامه نویس یار

بروزرسانی شده در 14 مهر 1400

Difference Between HTML and XML Figure 1

HTML چیست:

HTML مخفف زبان نشانه گذاری ابرمتن است. این کلمات کلیدی و دستوراتی است که طراحان وب برای ایجاد وب سایت استفاده می کنند.

Hypertext متنی با پیوندهایی است که خوانندگان می توانند به سادگی روی آن کلیک کنند تا به صفحه دیگری یا قسمت دیگری از صفحه بروند. در همین حال ، زبان نشانه گذاری از برچسب ها یا متن ساده با علامت های ویژه برای تعریف بخش های یک صفحه مانند : سرصفحه ها و پاورقی ها و سایر عناصر ، از جمله جداول و تصاویر استفاده می کند.

HTML یکی از سه ابزار ضروری در ایجاد صفحات وب محسوب می شود: ساختار یا نحوه نمایش متن ، تصاویر و غیره در وب سایت را ارائه می دهد. CSS (ورق های سبک آبشاری) ویژگی های بصری این عناصر مانند رنگ ها ، قالب و طرح را تنظیم می کند. در همین حال ، جاوا اسکریپت باعث می شود که این عناصر بسته به عملکرد کاربر به شیوه های خاصی رفتار کنند. به عنوان مثال ، اندازه فونت متن می تواند زمانی افزایش یابد که کاربران ماوس خود را روی صفحه قرار دهند یا روی دکمه ای در صفحه کلیک کنند.

برای نوشتن HTML ، به ویرایشگر متن مانند Notepad ، Brackets یا Atom نیاز دارید. ویرایشگران این زبان از تمیز و کاربردی بودن کدگذاری شما اطمینان حاصل می کنند. آنها با درج خودکار برچسب ها (تکمیل خودکار) و سایر عناصر رایج یا از طریق اشکال زدایی به کاهش خطاها کمک می کنند.

HTML
(HTML) 3

HTML برای چه مواردی استفاده می شود؟

زبان html پیش فرض وب سایت ها و اسناد مبتنی بر وب است. این به مرورگر کمک می کند ساختار و سبک یک سند یا فایلها را برای مشاهده از طریق اینترنت درک کند. این به صفحات وب شما اجازه می دهد تا صدا ، فیلم ، صفحه گسترده و سایر برنامه ها را میزبانی کنند. همچنین ناوبری را در صفحات وب یا بین وب سایت ها از طریق ابر متن تسهیل می کند.

علاوه بر این ، سازندگان وب سایت می توانند از این زبان برای طراحی فرم هایی برای سفارش محصولات ، رزرو و یا جستجوی اطلاعات استفاده کنند. بنابراین ، بلوک اساسی برای ایجاد نام تجاری شما و راه اندازی یک سایت تجارت الکترونیک یا مشاغل مبتنی بر اشتراک آنلاین است .

چه چیزی یک سند HTML را تشکیل می دهد؟

اجزای اصلی یک سند برچسب ها و عناصر هستند. آنها به مرورگر شما می گویند که چگونه محتوای شما را نمایش دهد. برچسب ها با براکت های زاویه دار یا علائم “کمتر از” و “بزرگتر از” شروع و پایان می یابند. حروف بین آنها محتویات عناصر نامیده می شود.

موارد زیر ساختار اصلی یک صفحه HTML (به ترتیب ظاهر) را تشکیل می دهند:

اعلامیه نوع سند (DTD)

<! DOCTYPE html> در ابتدا یا بالای سند HTML ظاهر می شود. این به مرورگر می گوید که از چه نسخه HTML برای تولید صفحه استفاده شده است.

عنصر ریشه

<html> ، که زیر DTD نوشته شده است ، مانند “ظرف اصلی” عمل می کند که همه عناصر دیگر را در خود نگه می دارد. می تواند زبان سند HTML را مشخص کند. به عنوان مثال <html lang = “en-US”> به این معنی است که صفحه به انگلیسی آمریکایی نوشته شده است.

سر

<head> ، که بین <html> و <body> پیدا می کنید ، حاوی فراداده هایی است که اطلاعات مربوط به صفحه را توصیف می کند. آنها عبارتند از:

<عنوان> یا سوژه کلی از صفحه وب. این جداگانه است اما باید با برچسب عنوان که در بدنه ظاهر می شود مطابقت داشته باشد.
<سبک < تعریف می کند چگونه عناصر باید در مرورگر نشان می دهد. این شامل رنگ تیتر ، تراز متن ، رنگ پس زمینه بدنه و غیره است.
<لینک> را نشان می دهد منابع (یعنی یک صفحه وب دیگر و یا style sheet خارجی) مربوط به صفحه HTML.
<META> شامل کلمات کلیدی، نویسنده، و شرح صفحه.
<پایه> اشاره به URL پیش فرض.

بدن

<body> بخش اصلی سند است که حاوی اطلاعاتی است که مرورگر روی صفحه نمایش می دهد. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

هدر ویژگی های عنوان سایت، لوگو، منو اصلی، و نوار جستجو.
محتوای اصلی را پوشش می دهد عنوان مقاله و یا عنوان، محتوای مقاله، تاریخ ارسال، نویسنده، و غیره.
ستون های فرعی نمایش ویدجت و پیمایش دوم، مانند آرشیو بر اساس طبقه بندی و یا تاریخ.
بالا و پایین صفحه اطلاعات پیشنهادات ارتباط با ما، لینک های اجتماعی، کپی رایت و ناوبری عالی.

HTML چگونه کار می کند؟

نویسنده وب سایت یک سند به زبان HTML تایپ می کند که با پسوند .html یا(filename.html یا filename.htm) ذخیره می شود. این فایل سپس در Worldwide Web بارگذاری می شود ، که نشان می دهد چگونه آنلاین به نظر می رسد.

برای باز کردن فایل HTML از رایانه خود ، به File Explorer بروید ، روی فایل راست کلیک کنید (یا اگر از Mac استفاده می کنید روی آن دوبار کلیک کنید) و “Open with” را از منو انتخاب کنید تا در مرورگر دلخواه شما راه اندازی شود. Google Chrome ، Firefox ،  وجستجوگرهای دیگر می توانند این قالب را تشخیص داده و بخوانند. همچنین می توانید مرورگر خود را راه اندازی کنید ، Ctrl+O را فشار دهید تا منوی “باز” ​​باز شود و روی فایل html خود دوبار کلیک کنید.

مرورگرها از عناصر  برای تفسیر محتوای صفحه و نمایش صحیح آنها بر روی صفحه به شکل مرتب و قالب بندی استفاده می کنند.

این مقاله توسط تیم itteam.ir نوشته شده است و امیدواریم مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

محمد کریمی

متولد 1375.متخصص طراحی و برنامه نویسی وب سایت . عضو مجموعه تخصصی ITTEAM .