آی تی تیم وبلاگ

چگونه به توسعه دهنده فرانت اند تبدیل شویم؟

دسته بندی: برنامه نویس یار

بروزرسانی شده در 30 مهر 1400

1

۱. یادگیری HTML جهت توسعه فرانت اند

HTML مخفف زبان نشانه گذاری ابر متنی است. ما از HTML برای طراحی فرانت صفحات وب با زبان نشانه گذاری استفاده می کنیم. بیشتر زبان های نشانه گذاری توسط انسان قابل خواندن هستند. به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند، باید با HTML آشنا باشید زیرا برای این صنعت یعنی طراحی وبسایت، بسیار ضروری است.

۲. یادگیری CSS جهت توسعه فرانت اند

CSS مخفف Cascading style sheet است. CSS به طراحی صفحات وب کمک می کند. از ویژگی های آن می توان گفت که CSS از یک تکنیک  کد نویسی تمیز پیروی می کند. ویژگی دیگر آن، این است که می توانید از کد های CSS سایت های دیگر و یا کد هایی که قبلا خودتان نوشتید، برای طراحی صفحات دیگر استفاده کنید.

۳. جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است. توسعه دهندگان فرانت اند و توسعه دهندگان back-end، از جاوا اسکریپت به ترتیب برای برنامه های سمت کلاینت و توسعه سمت سرور استفاده می کنند.

۴. یادگیری یک فریمورک فرانت اند متفاوت جهت توسعه فرانت اند

گام بعدی، یادگیری یک فریمورک فرانت اند است. فریمورک های مختلفی مانند ReactJS ، AngularJS  و VueJS وجود دارد.

نیاز نیست همه ی فریمورک ها را یاد بگیرید. یکی از فریمورک ها را انتخاب کنید و شروع به یادگیری کنید.پیشنهاد ما این است که برای شروع  ReactJS را انتخاب کنید. امروزه تقاضا برای ری اکت بسیار زیاد است. بسیاری از شرکت ها نیز به توسعه دهنده React نیاز دارند.

۵. ایجاد یک پروژه ی کوچک جهت توسعه فرانت اند

پس از یاد گرفتن فریمورکی که انتخاب کردید، باید زمان خود را صرف ساختن یک پروژه کنید. با کمک HTML ، CSS ، JavaScript و هر کدام از فریمورک هایی که یاد گرفتید، وب سایت های جذابی طراحی کنید.

۶. مشارکت در پروژه های منبع باز

نرم افزاری که سورس کد برنامه در دسترس همه عموم قرار دارد، منبع باز است. هر کسی می تواند از آن کد استفاده کند، آن را تغییر دهد و یا بهبود دهد.

با بررسی پروژه های متن باز، موارد فراوانی یاد می گیرید. می توانید راهنمای موارد هر پروژه را بخوانید. نحوه ی استخراج توابع مربوطه از کد منبع را یاد می گیرید. همچنین چگونگی تنظیم و اعمال تغییرات در یک مسئله را یاد می گیرید.

۷. توسعه ی مهارت های نرم

بزرگ ترین مهارتی که به عنوان یک مبتدی در این مسیر باید داشته باشید این است که همیشه باید سوالات درستی بپرسید. در درجه اول نیز باید به حوزه فناوری فرانت اند علاقه مند باشید. همچنین مشتاق باشید که در این مسیر موفق شوید.

به عنوان کسی که خودش تصمیم به شروع این مسیر داشته است، باید همیشه چند قدم جلو تر از وضعیت عادی در روند یادگیری، باشید. همیشه به فکر ایجاد ارزش برای فردی باشید که خدمت می کند. شما به عنوان یک مبتدی همیشه باید ریسک کنید. همچنین نباید کارها را به تعویق بیندازید.

۸. ساختن نمونه کار

اگر یک کار تمام وقت دارید یا یک آزادکار (Freelancer) هستید؛ در هر دو مورد، برای نشان دادن توانایی خود، باید نمونه کارهای خود را در فضای آنلاین به اشتراک بگذارید و آن ها را ارائه کنید.هنگام ایجاد نمونه کارها بصورت آنلاین، فقط باید بهترین پروژه های خود را به نمایش بگذارید. در این جا باید کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.