آی تی تیم وبلاگ

متاتگ چیست؟

دسته بندی: آموزش سئو

بروزرسانی شده در 5 آبان 1400

متاتگ

متا÷تگ چیست؟

متاتگ  کدهای HTML ای هستند که به موتورهای جستجو همینطور کاربران کمک می کنند تا محتوای صفحات سایت بهتر درک شوند. دقت داشته باشید که متا تگ ها جز محتوای اصلی صفحه محسوب نمی شوند. و اصلا در سایت ما دیده نمی شوند . فقط برای اینکه موتورهای جستجو بتوانند بهتر متن مارا درک کنند و بفهمند به کار برده می شود .

هدف اصلی از به کار بردن متاتگ ها، توصیف بهتر محتواست. بنابران آنها به جای قرار داشتن در قسمت <body> ، در قسمت <head> صفحه قرار دارند. از آنجا که پیاده سازی آنها نیاز به دانش برنامه نویسی دارد، شاید مهارت کافی برای قرار دادن آنها را نداشته باشید. با این وجود استفاده از آنها در موفقیت سئو سایت امری ضروریست.

دلیل مهم بودن متاتگ ها

سئو در حال تحول است و میزان اهمیت کلمات کلیدی آن تغییر کرده است. کلمات کلیدی در عبارت مورد جستجوی کاربران قرار می گیرند و عبارت مورد جستجوی کاربر ترکیبی از این کلمات کلیدیست. کاربران بعد از جستجوی عبارت مورد نظر به مشاهده نتایج جستجو پرداخته و به دنبال آیتم هایی هستند که متناسب با عبارت مورد جستجوی آنها است.

موتورهای جستجو می دانند که کاربران از نتایج جستجو انتظار دارند که دارای عبارت مورد جستجوی آنها باشند. با اینکه موتورهای جستجو با استفاده از تکنولوژی های جستجوی معنایی به درک عبارات مورد جستجو می پردازند، اما با این وجود، تطابق بین عبارت جستجو شده توسط کاربر با نتایج جستجو هنوز مهم است.

داده های قرار گرفته در این متا تگ ها، بعضا همان هایی هستند که در نتایج جستجو ظاهر می شوند.

متاتگ
متاتگ

انواع متاتگ ها 

1- meta tag کلمه کلیدی 

2-متاتگ توضیحات صفحه

3-متاتگ عنوانسئوکارهای حرفه ای  از متا تگ ها نیز برای افزایش سئو بهره می برند. متا تگ ها تنها توسط موتورهای جستجو خوانده می شوند.