آی تی تیم وبلاگ

نحوه رفع خطای 500 سرور داخلی

دسته بندی: ارورها

بروزرسانی شده در 10 آبان 1400

 خطای 500

 خطای 500 یک خطای سمت سرور است، به این معنی که مشکل احتمالاً مربوط به رایانه یا اتصال اینترنت شما نیست، بلکه مشکل از سرور وب سایت است.

اگرچه محتمل نیست، اما ممکن است مشکلی از طرف شما وجود داشته باشد، در این صورت ما به مواردی که می توانید امتحان کنید نگاه می کنیم:

1.برای رفع  خطای 500 صفحه وب را دوباره بارگیری کنید.

می توانید این کار را با انتخاب دکمه Refresh/Reload، فشار دادن F5 یا Ctrl+R انجام دهید، یا دوباره URL را از نوار آدرس امتحان کنید.

حتی اگر خطای سرور داخلی 500 مشکلی در وب سرور باشد، ممکن است مشکل موقتی باشد. امتحان مجدد صفحه اغلب موفقیت آمیز خواهد بود.

نکته : اگر پیام در طول فرآیند تسویه حساب در یک تاجر آنلاین ظاهر شد، توجه داشته باشید که تلاش‌های تکراری برای تسویه‌حساب ممکن است منجر به ایجاد چندین سفارش و هزینه‌های متعدد شود! اکثر بازرگانان از محافظت خودکار در برابر این نوع اقدامات برخوردار

2.برای رفع  خطای 500 کش مرورگر خود را پاک کنید.

اگر مشکلی در نسخه کش صفحه ای که در حال مشاهده آن هستید وجود دارد، ممکن است باعث مشکلات HTTP 500 شود.

خطاهای سرور داخلی اغلب به دلیل مشکلات حافظه پنهان ایجاد نمی شوند، اما گاهی اوقات مشاهده کرده ایم که این خطا پس از پاک کردن کش برطرف می شود. امتحان کردن آن بسیار آسان و بی ضرر است، پس از دستش ندهید.

3. برای حل خطای 500 کوکی های مرورگر خود را حذف کنید.

مشکل خطای سرور داخلی 500 را می توان با حذف کوکی های مرتبط با سایتی که در آن خطا دریافت می کنید، اصلاح کرد.

پس از حذف کوکی(ها)، مرورگر را مجددا راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید.

4. به عنوان خطای 504 Gateway Timeout عیب یابی کنید.

این خیلی رایج نیست، اما برخی از سرورها خطای سرور داخلی 500 را ایجاد می کنند، در حالی که در واقعیت 504 Gateway Timeout پیام مناسب تری بر اساس علت مشکل است.

5. برای حل خطای 500 تماس مستقیم با وب سایت گزینه دیگری است.

احتمال زیادی وجود دارد که مدیران سایت از قبل از خطای 500 اطلاع داشته باشند، اما اگر مشکوک هستید که این خطا را نمی دانند، اطلاع رسانی به آنها و آها به شما (و همه افراد دیگر) کمک می کند.

اکثر سایت‌ها دارای حساب‌های شبکه اجتماعی مبتنی بر پشتیبانی هستند و تعداد کمی حتی ایمیل و شماره تلفن دارند.

6. بعدا برگردید.

متأسفانه، در این مرحله، خطای سرور داخلی 500 بدون شک ،مشکلی خارج از کنترل شما است که در نهایت توسط شخص دیگری برطرف می شود.

اگر پیام خطای سرور داخلی 500 هنگام خرید آنلاین هنگام پرداخت ظاهر می شود، ممکن است متوجه شوید که احتمالاً فروش مختل شده است – معمولاً انگیزه بزرگی برای فروشگاه آنلاین برای رفع سریع مشکل است!

حتی اگر خطای 500 را در سایتی دریافت می کنید که چیزی نمی فروشد، مانند یوتیوب یا توییتر، تا زمانی که آنها را از مشکل مطلع کرده باشید، یا حداقل تلاش کرده باشید، کاری بیشتر از صبر کردن می توانید انجام دهید.

سارگل محمدی

سارگل محمدی متولد تیر 1381 علاقه مند به موسیقی، گیم، طراحی وب سایت، تکنولوژی، نوازندگی گیتار و خواندن کتاب هستم. در حال حاضر دانشجو رشته فناوری اطلاعات در دانشکده فنی حرفه ای ولیعصر تهران هستم. تجربه تدریس زبان دارم و به شدت علاقه مند به یادگیری زبان جدید.