آی تی تیم وبلاگ

جنگو(Django)

دسته بندی: برنامه نویس یار

بروزرسانی شده در 3 اسفند 1400

جنگو

جنگو یک فریم ورک سطح بالا برای برنامه‌نویسی تحت وب در پایتون است، جنگو امکان توسعه سریع (Rapid Development) و طراحی عملگرا از برنامه‌های کاربردی تحت وب را برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فراهم می‌آورد. کتابخانه جنگو به کاربران اجازه می‌دهد تا با کد نویسی کمتر، برنامه‌های کاربردی به مراتب بهتری را با سرعت بیشتری تولید کنند.

مزایای جنگو

از مزایای کتابخانه جنگو، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کامل و جامع بودن جنگو 

جنگو به تمامی موارد مورد نیاز در توسعه وب اپلیکیشن توجه نموده و با ارائه مستندات کافی و استانداردهای طراحی اصولی، می‌تواند در تمامی جوانب روند توسعه وب یا اپلیکیشن برنامه نویسان را پشتیبانی می کند. استفاده از فریمورک جنگو ، برای کسب و کارهای امروزی بسیار پرکاربردمی باشد. چون می‌تواند خیال شما را بابت روند رو به رشد پلتفرم‌های آنلاینی که دارید، راحت تر کند.

2.امن بودن

جنگو یکی از فریم ورک های پایتون می باشد به و به همین خاطر جدا از سرور، بر روی سیستم‌ها عامل های مختلفی همچون ویندوز، لینوکس، مک و غیره قابل اجرا می باشد. همچنین فریم ورک جنگو، توسط تامین کنندگان خدمات میزبانی وب پشتیبانی می‌شود.

3.پرکاربرد بودن

برای ساخت انواع مختلفی از سایت‌ها در زمینه‌های تولید محتوا، خبری، رسانه‌های اجتماعی و غیره می‌توان از جنگو استفاده کرد. این فریم ورک با فریم ورک‌های سمت کاربر (Client-Side ) تعامل زیادی دارد و توانایی تبدیل محتوا در فرمت‌های مختلف HTML، JSON، XML و غیره را دارد.

4.قابلیت نگهداری

 جنگو قابلیتی برای استفاده چندباره از کدها فراهم می‌کند و با جلوگیری از نوشتن کدهای تکراری، به میزان زیادی حجم کدها را کاهش می‌دهد. همچنین قابلیت گروه بندی کدهای مرتبط در یک ماژول را برای استفاده مجدد دارد.

5.مقیاس پذیری

پروژه‌های بزرگ یا کوچک برای جنگو فرقی نمی‌کنند. این فریم ورک قدرتمند توانایی پشتیبانی و توسعه پروژه‌های کوچک و تبدیل آن‌ها به پروژه هایی با ترافیک و حجم زیادی از اطلاعات را دارد. شرکت‌های مطرح جهان برای توسعه بسیاری از ایده‌های خود، جنگو را انتخاب می‌کنند

 

 

 

امیررضا شادی مهربانی

امیررضا شادی مهربانی هستم.متولد 1379،دارای مدرک لیسانس کامپیوتر و عضو ارشد مجموعه آی تی و نویسنده مقالات شبکه و زبان های برنامه نویسی و سئو مجموعه می باشم و سابقه ی 2 سال فعالیت حرفه ای را در زمینه ی طراحی و توسعه وب را دارم.